gik|iewicz

e-mail Facebook szukaj

Torment: Tides of Numenera – rozwiązanie problemu z ładowaniem poziomu, BUG 49%

Dzisiejszy wpis jest zupełnie nietypowy, postanowiłem w nim opisać rozwiązanie dla pojawiającego się błędu w grze Torment: Tides of Numenera (w moim przypadku wystąpił on na PS4, ale ponoć na PC jest równie powszechny). Czytelnicy, których ten problem dotyczy zapewne z chęcią zapoznają się z rozwiązaniem, wszystkich innych informuję że nie ma sensu czytać dalej tego tekstu i zamiast tego zachęcam do zagrania w tę świetną grę. UWAGA! Tekst jest pełen spoilerów!


Ładowanie lokacji Meander Oazy zawiesza grę na 49 procentach

Już praktycznie przy samym końcu gry, natknąłem się na irytujący BUG związany z załadowaniem poziomu w Samotni. Bardzo długo szukałem powodu jego powstawania oraz samego rozwiązania. Przechodząc z głównego hubu lokacji do Meandru Oazy, gra na oknie ładowania poziomu zawiesza się przy 49%. Nie pomaga wczytywanie gry oraz wizyta w innych miejscach przed tą lokacją, gra zawiesza się zawsze na tym samym procencie. Jakby było tego mało, ten sam BUG uniemożliwia nam ponowne przyłączenie do drużyny Matkiny i Callistege (poprzez niemożność odwiedzenia istotnej lokacji, która otwiera potrzebne okna dialogowe). Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby udać się do portalu, który popchnie fabułę dalej, ale według mnie będzie ona przez to sporo uboższa i niepełna.

Problem wywołuje Pierścień Splątania. Serio, to nie żart, BUG’a tworzy biżuteria

Jeżeli wasze postacie noszą założony na palcu Pierścień Splątania (2 postacie dzielą wszystkie stany) przed wejściem do Fortecy Memoviry, to ten BUG niestety będzie zawsze występować.

Musicie wczytać save przed wejściem z Dziedzińca Memoviry do jej głównej fortecy, tuż po spotkaniu z Sercem Wykwitu. Następnie należy zdjąć owe pierścienie i dopiero udać się na spotkanie z Pierwszą. W moim przypadku nosiły je Matkina oraz Callistege.

BUG 49%, Pierścień Splątania Torment Tides of Numenera

Gdy postaci nie noszą już tych pierścieni, problem z załadowaniem poziomu Meander Oazy nie występuje i współtowarzyszy można już ponownie przyłączyć do drużyny.

Serio nie wiem jak i dlaczego, ale problem z załadowaniem poziomu wywołuje noszenie Pierścieni Splątania.

BUG 49% Torment Tides of Numenera

Ps. Gra jest naprawdę świetna.